Receta që i Pastron me Thjeshtësi Mushkëritë për 3 Ditë

Nuk përbën ndonjë risi të themi se duhanpirja është një ndër shkaktarët kryesorë për dëm.timin e mushkërive.

Loading poll ...

Ndoshta disa sëm.undje të mushkërive nuk i kemi në dorë, por t’i pastrojmë ato nga nikotina, këtë mund ta bëjmë edhe vetë, me receta natyrale të përgatitura në shtëpi.

Kjo recetë që do t’ju tregojmë këtë herë, ka katër përbërës:

– XHINXHERIN, i cili ka aftësinë për të hequr mukozën shtesë në mushkëri.

– QEPËN, e cila mund të ndihmojë në shmangien e problemeve të ndryshme të frymëmarrjes dhe madje mund të ndihmojë në luf*imin e kan.cerit.

– SHAFRANIN që konsiderohet një nga erëzat më të shëndetshme, që përmban acide yndyrore omega-3, vitamina dhe minerale dhe lufton bakteret, viruset dhe kan.cerin.

– MJALTIN, i njohur për vetitë shëruese dhe përfitimet shëndetësore duke filluar nga sistemi i frymëmarrjes e deri tek dhimbjet e ndryshme.

Si ta përgatisni dhe ta përdorni:

– Një kilogram qepë

– Një rrënjë e vogël xhenxhefili, e mbuluar

– Një litër ujë

– 400 gram mjaltë

Si të veproni më pas:

– Në një litër ujë, shtoni mjaltin dhe vlojeni ngadalë.

– Kur të ketë valuar, shtoni qepën dhe rrënjën e xhinxherit, të cilën do ta keni prerë në pjesë të vogla.

– Më pas shtoni shafranin dhe ulni pak ngrohjen.

– Lëreni përzierjen derisa të masa e saj të përgjysmohet dhe më pas masën e përfituar vendoseni në një vazo dhe mbani lëngun dhe ruajeni në frigorifer.

KONSUMIMI: Konsumojeni çdo mëngjes esëll, nga dy lugë kafeje dhe në darkë sërish dy lugë kur të bini për të fjetur, por duhet të mos keni ngrënë rreth atij orari dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .