Receta që i’u vjen në ndihmë pa shkuar te dentisti : Shpëlani gojën me kete vaj në mëngjes dhe

Ja një recetë që ju ndihmon të mirëmbani dhëmbët pa shkuar tek dentisti, duke evituar pri shjen e tyre, me mënyrë të sigurt dhe të natyrshme.

Gjithashtu duhet të bëni disa ndryshime në mënyrën e jetesës të tilla si:

– Shmangni konsumimin e sheqerit të rafinuar të bardhë.

– Shpëlani gojën para se të shkoni për të fjetur.

– Shpëlani gojën me vaj kokosi në mëngjes.

– katër herë në javë për 20 min.

– Përpiquni të konsumoni ushqime të pasura me vitaminë K2 dhe D3, duke përfshirë edhe qumësht, apo mish pule.

Maskë me vaj karafil, shafran i Indisë dhe vaj kokosi.

Përbërësit:

– Një majë luge kripë.

– 2 pika vaj esencial karafili.

– ¼ lugë vaj kokosi organik.

– ¼ lugë e pluhur shafran i Indisë.

Vendosni të gjithë përbërësit që kemi përmendur më lart në një tas, duke i përzierë mirë.

Lani dhëmbët tuaj duke aplikuar përzierjen në furçën e dhëmbëve. Le të veprojë për 5 minuta dhe pastaj lani dhëmbët me ujë,do t’iu luteshim te na ndihmonit te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE.