Redukton kolesterolin, ndalon dhimbjet në nyje…ky është surupi ma.gjik që ka mahnitur mjekët

Kolesteroli i tepërt në arterie në masë të madhe dëmton cilësinë e jetës. Më e keqja është se njerëzit e injorojnë një gjendje si kjo, derisa të shfaqen probleme serioze.

Kështu, më mirë të kujdeseni për veten dhe të përqafoni disa shprehi të shëndetshme ushqimore, të merrni ilaçe popullore natyrale për të parandaluar një gjendje si kjo. Sot ju sjellim një recetë për shurupin natyral që ndihmon te shëndeti kardiovaskular dhe shëndeti i nyjave

SHURUPI SHTËPIAK PËR REDUKTIMIN E KOLESTEROLIT DHE INFLAMACIONEVE

Shurupi natyral, që do ta sjellim, përmban këta përbërës të shëndetshëm: Hudhër Limon Mjaltë Këta tre përbërës trupit i japin energji dhe antioksidues, që janë të shkëlqyeshëm për trupin e njeriut. Sulfuri në hudhër pastron arteriet, posedon vitamina e minerale që inkurajojnë përmirësimi e qarkullimit të gjakut. Mjalti, limoni dhe hudhra së bashku ofrojnë një efekt alkalin që ndihmon në rregullimin e pH së gjakut, që është e rëndësishme në parandalimin e sëmundjeve kronike. Kur ta përgatisni këtë shurup, provoni që përbërësit 100 për qind të jetë organik. Sidomos kujdes për mjaltin, në mënyrë që të mos jetë i mbushur me sheqer.

PËRBËRËSIT PËR SHURUP:

Loading poll ...

1 gotë mjaltë organik (335 gr) 12 thelpinj të hudhrës Lëngun e dy limonëve Çfarë ju nevojitet: Kavanoz prej qelqit Shtypës Lugë prej druri Përgatitja: Sterilizoni kavanozin prej qelqit duke vluar ujë në të dhe kur të jetë i pastër, ia shtoni mjaltin nga gota. Qëroni dhe grini thelpinjtë e hudhrës. Pasi që të keni formuar një pastë të trashë me hudhra, përzieni në mjaltë dhe lugën e drunjtë. Më pas, shtrydhni lëngun nga limonët dhe e shtoni në lëngun e përzierjes së mjaltit dhe hudhrës. E mbyllni kavanozin dhe e lini në vend të ftohtë e të errët për 48 orë. Pas kësaj kohe, ilaçin mund ta konsumoni.

SI TA KONSUMONI:

Për kontrollimin e nivelit të kolesterolit, merrni një lugë shurup para secilës shujtë. Kundër dhimbjes në nyja ose inflamacioneve, merrni një lugë para kafjallit, pa ushqim, e më pas, edhe pas drekës. Për masa parandaluese, merrni një lugë para kafjallit, pa ushqim, çdo mëngjes .Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .