Renditja Kombëtareve në grupe të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”

Ka përfunduar xhiro e parë e ndeshjeve të futbollit në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Sapo kanë përfunduar ndeshjet e para të grupeve të futbollit në konkurrencën e meshkujve në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, shkruan lajmi.net.

Në grupin A, Meksika dhe Japonia kryesojnë me nga tri pikë, ndërsa në Grupin B Zelanda e Re dhe Rumania kanë nga tri pikë.

Në Grupin C Austalia kryeson me tri pikë, ndërsa Spanja dhe Egjipti kanë nga një dhe Argjentina nuk ka marrë ende pikë.

Në Grupin D Brazili kryeson i ndjekur nga Bregu i Fildishtë, ndërsa Arabia Saudite dhe Gjermania nuk kanë pikë./Lajmi.net/


Drita – Feyenoord, formacionet zyrtare

Astrit Selmani fantastik, shënon dy gola kundër Mariborit