Ryva Kajtazi e quan legjendë. Kush është ai?

Ryva Kajtazi, është një personazh, mjaft i dashur për publikun.

Sidomos, viteve të fundit është bërë mjaft e pëlqyer, për këngët që i ka sjellë zhanrit të saj, duke u bërë edhe e kërkuar për duete.

Pikërisht ky vit, më shumë e sjelli një Ryvë me bashkëpunime të ndryshme, se sa me këngë solo, shkruan Kosovarja.

Gjë, që na ka bërë të kuptojmë, që ajo gëzon një raport mjaft të mirë, edhe më kolegët e estradës sonë.

Fotografi e saj e fundit, ishte më bindëse se kurrë, pasi që sjelli një fotografi së bashku me kantautorin e njohur, Armend Rexhepagiqin.

Të cilin dukej se e vlerësonte shumë dhe ndihej krenar për të, duke i thënë “Legjenda”.

Ndryshe, siç kujtojmë, Ryva para disa viteve solli edhe duetin më të ri me Mimoza Mustafën, në kuadër të festave të fundvitit. /Kosovarja/