Shampoja më e mirë për rritjen e flokëve e bërë vetë në shtëpi

Kjo substancë jashtëzakonisht e dobishme rrit cilësinë e flokëve tuaj dhe eliminon mbetjet e shampove dhe balsamëve, duke siguruar një shkëlqim të qëndrueshëm të flokëve. Ju mund ta përdorni atë në vend të shampos tuaj të rregullt dhe të shijoni efektet e saj të mahnitshme.

Loading poll ...

Nëse jeni një tifoz i mjeteve t bera vete ne shtepi dhe doni të shmangni efektet e ashpra të produkteve komerciale të ngarkuara me kimikate, ne do t’ju tregojmë një mënyrë për të përgatitur shampon tuaj natyral, i cili do të japë rezultate të pabesueshme.

Ju mund ta keni të vështirë për të përdorur këtë shampo në fillim, pasi ajo nuk bën shkumë si shampo të tjera, por ju do të mësoheni me të gjatë kohës dhe efektet e saj patjetër do të bëjnë që ju të zgjidhni atë mbi produktet e flokëve komerciale.

J çfarë duhet të bëni:

Në një shishe të vogël, përzieni sode buke dhe ujë në një raport 1: 3. Rregulloni sasinë sipas gjatësisë së flokëve tuaj, kështu që nëse keni flokë të gjatë, përzieni 3 lugë sode buke me 9 lugë gjelle ujë.

Pastaj, ju mund ta aplikoni atë në flokë të thatë ose të lagur, nga rrënjët në fund të flokëve, dhe lini atë të veprojë për 1-3 minuta. Pastaj, shpërlaje me ujë të ngrohtë.

Hapi tjeter, shpërlaji flokët edhe një herë duke përdorur uthull molle. Përzierni 1 pjesë të tij me 4 pjesë të ujit. Ju mund të shtoni disa vaj esencial për të përmirësuar erën. Ktheni kokën prapa në mënyrë që të parandaloni që uthulla e mollës të mos hyj në sy. Ktheje kokën prapa dhe shpërlaji flokët edhe një herë.

Ju mund ta mbani ne nje shishe uthull molle në banjën tuaj, në mënyrë që ta përdorni kur të keni nevojë.

Efektet e para janë të dukshme pas trajtimit të parë dhe pas disa herë, flokët tuaj do të fillojnë të rriten me shpejtësi të përshpejtuar dhe flokët do të jenë të fortë, me shkëlqim dhe tepër të shëndetshëm! Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .