Shëroni inf.eksionet e sinusëve në kushte shtëpie

Inf.eksioni i sinusit është një gjendje kur shfaqet ënjtje ose inf.lamacion i indeve afër sinusëve. Kjo ndodh kur sinuset janë të mbushura me lëngje dhe baktere në vend të ajrit.

Loading poll ...

Për fat të mirë ekziston një mënyrë për ti shuruar këto inf.eksione.

Përbërësit e kërkuar:

1/2 filxhan ujë të pastër të pijshëm

1/4 filxhan uthull molle

1 lugë gjelle mjaltë

1 lugë gjelle piper

1 limon i shtrydhur

Përgatitja:

Vloni ujin, dhe pastaj vendoseni në një filxhan. Shtoni uthullin e mollës dhe përzieni, kështu që le të ftohet në temperaturën e dhomës. Pasi të ftohët, shtoni piper, mjaltë dhe përziej përsëri. Në fund shtoni lëng limoni dhe përzierje mirë e eas .

Për rezultate më të mira, ky lëng konsumohet në stomak bosh para mëngjesit dhe para gjumit dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE . A a