Shikoni gurët e veshkave të dalin jashtë, me këtë ilaç të mahnitshëm të bërë në shtëpi

Veshkat përfaqësojnë një nga organet më të rëndësishme të trupit, meqë funksioni i tyre është të eliminojnë të gjitha toksinat dhe sasitë e tepërta të kripës nga trupi. Megjithatë, ato duhet të pastrohen me kalimin e kohës në mënyrë që të funksionojnë siç duhet.

Loading poll ...

Në të vërtetë, veshkat absorbojnë toksina dhe kripëra vazhdimisht. Për të parandaluar akumulimin e tyre dhe formimin e depozitave të rrezikshme, ju duhet ti pastroni ato dhe ti hiqni qafe këto komponime të dëmshme.

Sot, ne do të zbulojmë një recetë të mahnitshme natyrore që do t’ju ndihmojë të pastroni veshkat tuaja dhe të përmirësoni funksionin e tyre.

Përbërësit:

– Një grusht gjethe koriandër ose majdanoz
-Ujë

Metoda e përgatitjes:
Së pari, ju duhet të prisni gjethet e koriandës ose majdanozit në copa të mëdha. Pastaj, vendosini në një tigan dhe shtoni pak ujë mbi to për t’i mbuluar. Vendoseni tiganin mbi një nxehtësi mesatare dhe ziejini për 10 minuta. Hiqeni nga nxehtësia dhe e lini të ftohet për pak.

Përdorimi:
Pini një filxhan të kësaj përzierje, të ftohtë, çdo ditë. Ju do të vini re se ngjyra e urinës juaj do tw ketw ndryshuar pas disa ditësh. Kjo, për shkak të proçesit të pastrimit të veshkave dhe eliminimit të “helmit” të grumbulluar.

Përveç kësaj, majdanozi është qetësues në rastin e dhimbjeve menstruale. Edhe vaji i ullirit është shumë i dobishëm në proçesin e nxjerrjes së gurëve të veshkave. Megjithatë, nëse dyshoni se vuani nga kjo duhet të konsultoheni me mjekun tuaj përpara se të konsumoni këtë çaj, pasi ai mund të “shkundë” gurët në veshka.

Ju duhet të mbani mend se për të ruajtur funksionin optimal të veshkave, duhet të pini shumë lëngje gjatë trajtimit me çaj majdanozi. Megjithatë, edhe pse është plotësisht i sigurt dhe nuk ka efekte anësore, rekomandohet që ajo të mos konsumohet nga gratë shtatzëna. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .