Shoferi po këndonte i lumtur, pasagjeri bezdiset dhe e mbyt

 

Loading poll ...

Një burrë është acaruar shumë nga shoferi këngëtar dhe ka vendosur që ti marrë frymën. Clayton Lucas nga Pensilvania i tha policisë se filloi ta mbyste shoferin e makinës pasi nuk pushonte së kënduari këngët e Krishtlindjes.

Hetuesit thonë se ngjarja tragjike ka ndodhur në një vendpushim makinash. Policia njoftoi se 25-vjecari u bezdis nga këngët dhe mori një litar dhe ia vuri në qafë me qëllim që ti shkaktonte vdekjen.

Lucas është aktualisht në burgun e Qarkut Allegheny dhe akuzohet për sulme të rënda, mbytje dhe rezistencë ndaj arrestimit.

/Ora News.tv/