Shokuese: ja çfarë ndodh në një kopsht zoologjik në Kinë

Në videon e postuar në YouTube, ju shihni dy punonjës të kopshtit zoologjik “Yancheng Wild Animal World” të Changzhou, duke marrë gomarin peshë dhe duke e hedhur poshtë në një hendek plot me ujë, në zonën e tigrave.

Sulmi i grabitësve ishte i shpejtë dhe i përgjakshëm.

 Gomari përpiqet në çdo mënyrë që të shpëtojë, por nuk ka shanse, vdekja e tij vjen e ngadaltë dhe e dhimbshme.

 Filmimi shumë mizor,  u filmua të hënën e kaluar dhe më pas u postua në net nga një vizitor.

 Në faqet kineze (dhe jo vetëm) është ndarë dhe komentuar mijëra herë.

Loading poll ...

 Në një deklaratë zyrtare, të botuar në faqen e internetit kineze “Sina Weibo”, thuhet se njerëzit që i dhanë gomarin e gjallë tigrave, ata e bënë “për të protestuar kundër atyre që kujdesen për menaxhimin e kopshtit zoologjik”.

Duket se ka një mosmarrëveshje midis pronës së kopshtit zoologjik dhe një kompanie së punonjësve,  e cila çoi në ngrirjen e aseteve të strukturës së kopshtit zoologjik.

/Ora News.tv/