Shtrydhni 1 limon në 1 lugë gjelle vaj ulliri dhe do të më falënderoni tërë jetën që e ndava me ju këtë recetë

A e besoni? Një limon i shtrydhur në një lugë çaji vaj ulliri mund të ketë efekte të pabesueshme në shëndetin tuaj.

Loading poll ...

Trupi ynë absorbon tonelata toksina çdo ditë. Shumë prej organeve tona lu*tojnë çdo ditë për të pastruar trupat tanë dhe për të bllokuar hyrjen e të gjitha atyre substancave negative që përpiqen të na sulmojnë.

Limoni dhe vaji i ullirit janë dy elementë që mund të na ndihmojnë të pastrojmë trupat tanë çdo ditë dhe t’i mbrojmë nga mikrobet dhe viruset që mund të na krijojnë in.feksione, sëmundje dhe situata të tjera të pakëndshme dhe të dëmshme.

Përzierja e këtyre dy komponentëve, në fakt, stimulon sistemin imunitar dhe e bën atë rezistent ndaj agjentëve të jashtëm. Tashmë të ndara, këto dy ushqime kanë veti të shkëlqyera, prandaj imagjinoni nëse janë të kombinuara së bashku!

Përgatitja është shumë delikate. Por, duke ndjekur këto hapa të thjeshtë, nuk mund të gaboni:

1 – Sasitë janë në një raport 1: 1.

2. Përzieji mirë në një tas të vogël, pa e mbinxehur atë me shpejtësi të tepruar.

PËRFITIMET

Luf*on kapsllëkun. Ndihmon tretjen e duhur të ushqimit.

Mbron zemrën dhe të gjitha funksionet e saj. Përmirëson qarkullimin e gjakut dhe heq kolesterolin e keq = ndihmon në rrjedhjen e gjakut në mënyrë më efikase.

Ajo mban mëlçinë dhe fshikëzen e tëmthit në kushte të shkëlqyera.

Përveç kësaj, kjo lugë, e gëlltitur çdo ditë, forcon lëkurën, flokët dhe thonjtë. Sa për këtë të fundit, vetëm zhytini për dhjetë minuta brenda kësaj përgatitjeje, në një tas të vogël.

Vishni doreza për t’i mbajtur gjatë natës, për të shkuar në shtrat pa shpëlarë duart. Në këtë mënyrë, përzierja lejohet të depërtojë në thonjë për më gjatë, prandaj rezultati do të jetë dukshëm më i mirë.

Gjithashtu për flokët, vaji ulirit dhe limoni së bashku janë të shkëlqyer. Ata u japin atyre një pamje shumë më të ndritshme dhe më pak të thatë dhe ndihmojnë në luftën kundër zbokthit.

Pra, do të ishte një zakon i mirë për të gëlltitur një lugë çaji të kësaj përzierjeje një herë në ditë, do të shihni sa përfitim ju do të keni në trupin tuaj! Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .