Si ta përdorni uthullën e mollës për tu dobësuar vetëm me një lugë gjelle në ditë

thulla e mollës po bëhet gjithnjë e më popullore dhe ka arsye shumë bindëse pse! Acidi acetik është një përbërës i uthullës që inkurajon trupin tuaj për të humbur kilet duke ndihmuar në parandalimin e yndyrës së trupit.

Studime të shumëfishta nga Instituti Qendror i Kërkimeve në Japoni (2009) dhe Johnson dhe Buller (2005), tregojnë sesi një sasi e vogël e uthullës në ditë mund të ndihmojë në uljen e peshës. Këto studime tregojnë se një minimum prej 15ml (1 lugë gjelle) në ditë është e mjaftueshme për të humbur kilet e padëshiruara.

Kombinimi i një lugë gjelle uthull në një gotë me ujë të ngrohtë është receta që duhet të provoni. Rezultatet tregojnë se duke marrë dy lugë uthull të mollës në ditë, nivelet e kolesterolit do të zvogëlohen.

Një studim në vitin 2007 lidhur me efektet e uthullës tregon se duke marrë dy lugë uthull para gjumit ndihmon në reduktimin e rr.ezikut për diabet. Gjithashtu uthulla parandalon tensionin e lartë duke shmangur kështu rr.ezikun për a.tak k.ardiak. Konsumimi i thullës përmirëson edhe shëndetin e flokëve tuaj duke i bërë të fortë e plot shkëlqim. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .