Si të dukeni 10 vjet më të reja me këtë maskë kundër plakjes në kushte shtëpie!

Perberesit qe ju nevojiten:

Loading poll ...

2 qese çaji jeshil

2 lugë gjelle kos ose gjizë

1 lugë gjelle qumësht të papërpunuar
1 lugë gjelle mjaltë

Së pari hidhni në një tas 2 qeset e cajit jeshil duke hapur permbajtjen e tyre brenda ne tas.Pastaj shtoni 2 lugë kos ose gjizë, 1 lugë gjelle qumësht të papërpunuar dhe 1 lugë gjelle mjaltë. Përziejini ato mirë dhe perberja është gati për përdorim. Aplikojeni këtë në lëkurën tuaj dhe lereni te thahet per 15 min. Pastaj shpelajeni me ujë te bollshem.

Mjalti është një agjent i shkëlqyer hidratues dhe qetësues që ndihmon ne shkelqimin e lekures tuaj. Ai është i mbushur me antioksidantë që ngadalësojnë procesin e plakjes. Gjiza ose kosi largon thatesine e lekures duke e bere lekuren me te bute dhe te re.

Çaji jeshil vepron si agjent kundër plakjes, përmban antioksidantë dhe pasuri anti-inflamatore qe mund të vonojnë plakjen e lëkurës ose shenjat e para te saj si linjat e imta dhe rrudhat. Qumështi i papërpunuar është i pasur me vitaminë B, acide alfa hidroksike, kalcium dhe antioksidantë të tjerë të fuqishëm. Krahas punes tone te palodhur per t’iu informuar, na e shperbleni dhe ju qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur ( Foton apo Videon qe ndodhet me poshte ) . Faleminderit per mirkuptimin .