Si të qetësoni në kushte shtëpie mishrat e gja.kosur; ja 5 përbërësit natyralë që zëvendësojnë çdo solucion

Mishrat e gja.kosur janë kryesisht rezultat i gingivitit,një sëm.undje e zakonshme e mishrave të dhëmbëve. Por, gingiviti është vetëm një fazë e hershme e sëm.undjes së mishrave dhe është e plotësisht e shërueshme edhe në kushte shtëpie, ndaj mos e lini të agravojë deri në pikën ku mund të rre.zikoni rënien e dhëmbëve.  Nëse sim.ptomat tuaja vazhdojnë pavarësisht nga përdorimi i këtyre përbërësve natyrale në shtëpi, kërkoni ndihmë nga një stomatolog.

Loading poll ...

1.Aloe Vera

Xheli apo lëngu i aloe verës që mund të blihet edhe në dyqan përmban enzima antibakteriale që ndihmojnë dhe përshpejtojnë procesin e shërimit të mishrave të gja.kosur të dhëmbëve . Bëni gargar tre herë në ditë me lëngun e aloe verës e do të shihni përmirësime shumë më shpejt nga se keni menduar.

2.Sodë buke

Bëni një paste duke përdorur ujë dhe sode buke. Masazhoni përzierjen në mishrat e dhëmbëve para se të lani dhëmbët. Alkaliniteti i sodës së bukës ndihmon në neutralizimin e aciditetit të shkaktuar nga bakteret në mishrat e dhëmbëve.

3.Lëng boronicë

Boronica përmban anthocyanins dhe acide fenolike, të njohura për fuqinë anti-mikrobike! Pirja e lëngut të boronicës ndihmon në eleminimin e baktereve përgjegjëse për gingivitin apo problemet e tjera me mishrat e dhëmbëve.

4.Mjaltë

Vendosni pak mjaltë në mishrat e gja.kosur dhe lëreni për disa minuta. Mjalti ka veti anti-inflamatore dhe anti-bakteriale që ndihmojnë në shërimin e mishrave të gja.kosur. Përsëriteni këtë gjë disa herë në ditë

5.Gargar me ujë të kripur

Kripë ka veti antiseptike dhe anti-inflamatore e ndihmon në qetësimin  e ënjtjes dhe infeksioneve që shkaktojnë mishrat e gja.kderdhjes. Përzieni një apo dy lugë kripë në një gotë me ujë të ngrohtë dhe bëni gargar të paktën 2-3 herë në ditë , ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .