Sulm me armë në një sinagogë, vdes një gua, plagosen 3 të tjerë

 

Loading poll ...

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një sinagogë të Kalifornisë, duke lënë të vdekur një grua dhe duke lënë të plagosur tre persona të tjerë.

BBC raporton se i dyshuar për sulmin është arrestuar një 19-vjeçar, i quajtur John Earnes. Ai u arrestua në Poëay, në veri të qytetit të San Diego.

Sinagoga kishte mbajtur një festë të Pashkës, kur njeriu i armatosur përhapi sulme.

Lidhur më këtë sulm reagoi edhe Presidenti i SHBA Donald Trump. Trump tha se sulmi u duk si “një krim i urrejtjes”.

/Ora News.tv/