Sulmi i rrezikshëm, babai shpëtoi djalin 14 muajsh nga qeni i egër

 

Loading poll ...

Një baba ka shpëtuar djalin e tij nga sulmi i një qeni australian në një furgon kampingu në një ishull turistik australian.

Djali 14-muajsh ishte duke fjetur brenda automjetit në një zonë të largët të Fraser Island në Queensland kur qeni i egër hyri brenda.

Prindërit e tij u zgjuan nga të qarat e djalit, të cilët po largoheshin nga kampi, tha një dëshmitar.

Babai vrapoi dhe e largoi nga nofullat e qenit.

Foshnja pësoi dy gërvishtje në qafë dhe disa të tjera në kokë. Ai u transportua në spital për t’u trajtuar dhe është jashtë rrezikut për jetën.

/Ora News.tv/