Supa e parajsës; receta e gjysheve romane

Recetë shumë e vjetër e Emilia Romanjës, e trashëguar brez pas brezi nga gjyshet, tipike për Pashkën (por jo vetëm). Në fakt, ngjan shumë me supën stracciatella romana. Është e lehtë, ka shije delikate dhe mund të pasurohet sipas dëshirës me aroma të ndryshme.

Loading poll ...

Nga Linda Fishta

Koha e përgatitjes-10 minuta
Koha e zierjes-20 minuta

Përbërësit për 1 person: ju rregullohuni në bazë të personave 

1 kokërr vezë 

20 g djathë Parmigiano-Reggiano i grirë 

20 g bukë e thekur, e grirë 

pak kripë e arrë moskat

250 ml lëng mishi i përgatitur në shtëpi me kocka dhe perime ose lëng i gatshëm.

Përgatitja:

1. Vëmë tenxheren me lëngun e mishit të marrë valë.

2. Në një tas përziejmë me pirun vezët, derisa të përftojmë një masë homogjene, shtojmë djathin dhe bukën e thekur të grirë, kripë e arrë moskat sipas dëshirës. Marrim një garuzhde lëng të valuar, e hedhim në tasin ku kemi përzierjen dhe pasi ta përziejmë mirë, e hedhim të gjithë masën në tenxhere, ndërkohë që e kaurdisim pa ndërprerje me lugë druri.

E lëmë në zjarr 1 ose 2 minuta dhe e heqim menjëherë.

E shërbejmë me pak gjalpë të tretur sipër dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .