Tezja ime përdori këtë maskë me aspirinë- Ajo është 50 vjeçe dhe tani duket si 30! Provojeni, rezultatet do vihen re që me aplikimin e parë!

Aspirina është një qetësues i cili përdoret shumë nga të gjithë ne. Zakonisht u jepet pacientëve të cilët vuajnë nga problemet kardiovaskulare për shkak të vetive antiinflamatore që ka. Por duke lënë mënjanë anën pozitive që ka për shëndetin tuaj, ai gjithashtu mund të përdoret dhe në fushën e kozmetikës për shkak të avantazheve të tij.

Loading poll ...

Substanca e tij kryesore nga e cila përbëhet është acidi salicilik, i cili ka veti të mrekullueshme dhe është armiku kryesor i puçrave, akneve, njollave të errëta, për problemet e poreve..etj.

Maska me aspirinë , kos dhe mjaltë

Kjo maskë është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe ka veti shumë të mira për pastrimin e fytyrës nga puçrat dhe nga njollat e zeza.

Kjo përzierje do jetë gjithashtu dhe një hidratues shumë i mirë për fytyrën tuaj duke i dhënë kësaj të fundit një pamje rrëzëllitëse dhe do rregulloj kompleksionin e fytyrës.

Përbërësit:

5 ASPIRINA,

½ LUGË ME MJALTË,

1 LUGË ME KOS.

Përgatitja:

Thërmoini aspirinat në një enë dhe shtoni në të kosin dhe mjaltin. Përzieini mirë dhe aplikoheni në fytyrën tuaj pasi ta keni ta keni larë me ujë të vakët me qëllim që t’ju hapen poret.

Mbajeni këtë maskë në fytyrë për 20-30 minuta. Më pas shpëlaheni fytyrën me ujë të pastër dhe mbylleni proçesin duke e lyerfytyrën me kremin tuaj të zakonshëm hidratues. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .