Thuajini lamtumirë këmbëve të enjtura, me këtë metodë natyrale, mos e humbisni

Autori i njohur dhe herbalisti amerikan Dr. Christopher sugjeron se çdo person që vuan nga këmbët e enjtura dhe qarkullimi i keq i gjakut duhet të pijë 2 litra çaj majdanozi çdo ditë dhe problemi do të largohet.

Loading poll ...

Ja konkretisht si funksionon kjo metodë:

Hidhni ¼ filxhan çaji majdanoz në një tas të madh dhe pas kësaj shtoni mbi të ujë që vlon. Lëreni për 5 minuta dhe pastaj kullojeni përzierjen.

Ju mund të shtoni edhe limon, mjaltë ose xhenxhefil në çaj (sipas dëshirës). Për rezultate maksimale, ju duhet ta konsumoni çajin të ngrohtë. Megjithatë, duhet të përpiqeni të aplikoni edhe metoda të tjera për të reduktuar enjtjen e këmbëve përveç konsumit të çajit.

Në mënyrë që të mos grumbulloni lëngje, duhet të bëni rregullisht ushtrime për këmbët. Vendosini këmbët mbi një jastëk, ndërsa jeni të shtrirë dhe ngrijini lart në një lartësi mbi pjesën e zemrës dhe kraharorit. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .