U martua me mbretin 50-vjeçar, modelja e re u bë “zonjë” e këtij shteti

Oksana Voevodina është modelja 25-vjeçare ruse e cila u bë mbretëresha e Malajzisë pasi u martua me mbretin.

Muhammad V, 50 vjeç dhe modelja e re bënë një dasmë madhështore. Vajza ka fituar kurorën e Miss Moska në vitin 2015 dhe më pas ka punuar si modele në Tajlandë dhe Kinë.

Në mediat e huaja po qarkullojnë lajme se ajo dhe mbreti janë në proces divorci. Këto lajme janë mohuar nga babai i modeles, i cili ka përgënjeshtruar thashethemet.