U shfaq e traumatizuar nga tekstet e Noizyt ne koncert, ky i fundit dhe Rozana Radi i bejne ‘diss-in’ e forte gazetares se njohur

Rozana Radi dhe Noizy jane perfolur prej kohesh per nje krisje te marredhenies se tyre qysh pas suksesit te bashkepunimit “Mr.Yesterday”.

Mirepo, duket se tashme gjerat mes tyre jane ne rregull, madje dyshja sapo bene nje diss ne rrjetet sociale.

Ne nje postim ne profilin e saj ne Instagram, Rozana shkruan:

“Kam disa dite qe lexoj per njerez te “prekur” nga tekstet e Noizy-t. Po kur nuk lexoni, pse “shkenceroni”? Dhe krejt papritur me del perpara nje poezi e Andon Zako Çajupit. Po Andoni me ke ta kete patur valle? Me cilin grup reperash?”-

View this post on Instagram

A post shared by 🆁🅾🆉🅰🅽🅰 🆁🅰🅳🅸 🥀 (@rozana_radi)

Ndersa Noizy s’ka vonuar t’i pergjigjet me ane te nje komenti ne postimin e saj:

“Mire un qe mbledh ne shesh qe ne nje menyr mund tme shmangesh, po kto I mesojme ne shkolle 🤭 te kuptosh nje artist duhet te kesh shpirt artisti, prandaj nuk merzitem me kto, pastaj kto hajn kerrmilla ne Paris dhe pin champagne dhe mbase nga pija flasin 🤭Rozi you the best 🫂”- ia ka kthyer reperi.

Kujtojme se jo me larg se dy dite me pare, gazetarja Sonila Meco beri nje status te gjate ne Facebook, ku e skandalizuar foli per tekstet me fjale banale te reperave pas koncertit “Alpha Show” te Noizyt.

Ajo tregoi biseden me vajzen e saj 11 vjecare e cila dinte permendesh cdo tekst banal te kengeve te sotme e me kete rast theksoi impaktin e keq qe keto tekste shkaktojne tek femijet e sotem.

Ndaj, edhe pse nuk kishte emra te permendur, mendohet se ky status i Rozanes dhe koment i Noizyt, te jene nje diss per Sonila Mecon.