Ule armën! Pesë policë rrethojnë burrin që po mblidhte plehrat

 

Loading poll ...

Një burrë me ngjyrë është rrethuar nga pesë policë duke mbledhur plehrat jashtë shtëpisë së tij në Kolorado.

Pamjet e marra nga shtëpia e tij në Boulder tregojnë Zayd duke biseduar gjithë zemërim me një oficer. Policia e Boulder ka nisur një investigim pasi video u shpërnda në rrjete sociale dhe shkaktoi shumë komente negative për mënyrën si e rrethuan.

Kur fillon video, Zayd dëgjohet duke i thënë një polici që ka armë në dorë se nuk mund t’ia drejtojë armën pasi nuk ka bërë asgjë. Ndërkohë, polici ia kthen duke i thënë “ule armën”, ku i referohet shkopit për mbledhjen e mbeturinave që mban në dorë.

/Ora News.tv/