United refuzon shitjen e Lingard, e do rikthimin gjatë verë

Manchester United refuzoi mundësinë ta shesë mesfushorin Jesse Lingard te West Ham.

Anglezi është duke kaluar në formë të mirë që prej bashkimit te “Çekanët” në afatin e janarit, përcjellë lajmi.net.

Sipas The Times, “Djajtë e Kuq” refuzuan klauzolën e shitjes në huazim, që nënkupton se dy klubet duhet të negociojnë për çmimin.

Në rast, që Lingard vazhdon me këtë formë, atëherë gjasat janë vërtetë reale që të rikthehet në “Old Trafford”.

Ndërkohë, në katër paraqitje deri me tani në Premierligë, Lingard ka realizuar tri herë./Lajmi.net/


Mourinho ‘harron’ Ronaldon: Tre lojtarët më të mirë në histori janë Messi, Pele dhe Maradona

Duhet me patjeter ti dini : Keto 6 shenja ne trup, dalin dhe tregojne se melcia juaj eshte e mbushur plot me toksina