Ushqimet që mjekët rekomandojnë t’i hani në mëngjes

 
 

Loading poll ...

Përkundër asaj që mund të keni dëgjuar, ngrënia e mëngjesit nuk është e nevojshme për të gjithë.

Në fakt, shmangia e ngrënies së vaktit të mëngjesit mund të jetë më e mirë se të konsumohen ushqime të shpejta në këtë periudhë, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, një mëngjes ushqimor, i balancuar mund t’ju japë energji dhe t’ua ndërpres oreksin e madh gjatë pjesës tjetër të ditës.

Sido që të jetë, më poshtë mund të gjeni 12 ushqimet më të mira që mund të hani në mëngjes, të rekomanduara nga vetë mjekët.

– Vezët

– Kosi grek

– Kafeja

-Bollguri

-Farat “Chia”

– Boronicë

– Arra

– Çaji i gjelbër

– “Shake protein”

– Frutat

– Farat e lirit

– Gjiza.