Vdekja e gazetarit Khashoggi, vret veten njeri prej bashkëpunëtorëve

 

Loading poll ...

Njëri prej të arrestuarve i dyshuar si bashkëpunëtor në vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, ka vrarë veten në burgun ku mbahej i izoluar prej 10 ditësh, shkruajnë mediat greke .

Viktima që kreu vetëvrasje u arrestua së bashku me të dyshuarin e dytë 10 ditë më pare, ndërsa sipas autoriteteve turke ishte i dyshuar për “spiunazh politik dhe ushtarak”.

Dyshohet se viktima bënte spiunazh për llogari të Emirateve të Bashkuara Arabe.

/Ora News.tv/