Vdesin 5 fëmijë në aksidentin tragjik

 

Loading poll ...

Pesë fëmijë kanë mbetur viktima të një aksidenti tragjik në Maryland të shtunën.

Makina ku ata po udhëtonin së bashku me prindërit e tyre u përplas me disa pemë në Bowie dhe më pas përfundoi në një fushë.

Të gjithë fëmijët, të moshës 5 deri në 15 vjeç, ishin ulur në pjesën e pasme dhe asnjëri prej tyre nuk mbante rrip sigurimi në kohën e aksidentit. Kjo bëri që në momentin e përplasjen fëmijët të dilnin nga mjeti duke gjetur vdekjen.

Shoferi, 32-vjeçari Dominique R. Taylor, humbi kontrollin e makinës rreth ores lokale 4:30 dhe doli nga rruga për tu përplasur me disa pemë.

London Dixon, 8 vjeç, dhe Paris Dixon, 5 vjeç, ishin fëmijët e Taylor.

Zion Beard, 14 vjeç, Rickelle Ricks, 6 vjeç, dhe Damari Herald, 15 vjeç nga Washington u shpallën të vdekur në vendngjarje.

Fotot nga vendngjarja tregojë dëmtimet e makinës pas aksidentit. Taylor është dërguar në spital dhe gjendja e tij nuk dihet.

Cornell D. Simon, 23 vjeç, nga Oxon Hill është në gjendje të rëndë për jetën.

Policia po heton shkaqet e ngjarjes.

Gjatë kohës së aksidentit në rrugë kishte ngricë.

/Ora News.tv/