Vëmendje! Praktikoni këtë metodë dy herë në vit me oriz dhe do të jeni më i shëndetshëm se kurrë

A keni dëgjuar ndonjëherë për detoksifikimin e trupit me oriz? Sot, ne do t’ju tregojmë metodën më të mirë të pastrimit. Kjo jep rezultate shumë të mira, prandaj duhet ta provoni patjetër!

Loading poll ...

Receta:

Para së gjithash, duhet të merrni oriz të thjeshtë. Ju duhet të merrni aq lugë sa keni moshën. Për shembull, nëse jeni 25 vjeç, kjo do të thotë se ju duhet të merrni 25 lugë. Pastaj, e lani mirë dhe vendoseni në një kavanoz qelqi. Shtoni pak ujë të nxehtë në kavanoz, mbyllni kapakun dhe e lini në frigorifer.

Të nesërmen në mëngjes ju duhet të shtypni të gjithë ujin. Merrni 1 lugë gjelle plot me oriz dhe gatuajeni për 3-4 minuta pa kripë. Ju duhet ta hani këtë oriz për pastrimin e trupit në stomak bosh. Kjo procedurë e pastrimit të trupit duhet të përsëritet çdo ditë, derisa të ketë oriz në kavanoz.

Sekreti i kësaj metode të pastrimit të trupit fshihet në farën e orizit, e cila ka një strukturë të kristaltë. Farat e orizit veprojnë si absorbues. Me këtë metodë ju do të pastroni zorrët, enët e gjakut, nyjet dhe pjesët e tjera të trupit nga toksina të dëmshme, metale të rënda dhe substanca të tjera.

Pastrimi i trupit me oriz ndihmon për të balancuar metabolizmin tuaj dhe rregullon peshën e tepërt. Por, ka një kusht: pasi të hani orizin në mëngjes, nuk duhet të hani ose pini ndonjë gjë tjetër për të paktën 3 orë.

Pasi të bwni bërë këtë metodë të pastrimit të trupit, dhimbja në shpinë, në qafë dhe në nyje do të zhduket. Efekti i këtij trajtimi nuk është i menjëhershëm, por gradual. Pas dy javësh detoksifikimi do të fillojë menjëherë. Ju lutemi krahas punes sone te palodhur per t’iu informuar , na e shperbleni dhe juve , vetem duke shtypur ( Foton apo Videon qe ndodhet me poshte ) . Faleminderit per mirkuptimin .