Videoja “çmend” rrjetin, tërmeti derdh ujin e pishinës mbi gradaçelë

 

Loading poll ...

Filipinet u goditën të hënë nga një tërmet i fuqishëm 6.1 ballë u shkallës Rihter dhe interneti u mbush me video të ndërtesave që dridheshin dhe lëkundeshin.

Megjithatë video më interesante ishte  ajo e një gradaçele në lagjen “Binondo” të Manilës,  ku tregonte derdhjen e ujit të një pishine që ndodhej sipër ndërtesës gjigante.

Tërmeti u regjistrua në orën 09:11 me atë lokale, ndërsa epiqendra e tij ishte 37 kilometra në veriperëndim të Manila-s.

Mediat lokale raportuan për të paktën 8 të vdekur.