Vuante nga dhimbjet e reomatizmës derisa, doktori i dha këtë recetë

Gjunjët tanë janë pjesa më e rëndësishme e trupit sepse na lejojnë të lëvizim. Ato gjithashtu na lejojnë të ecim, të vrapojmë, të ulemi, të ngrihemi etj. Por pjesa që vuan më shumë janë nyjet tona. Ato preken kryesisht nga lloje të ndryshme dhimbjesh dhe nga lodhja.

Ata mund të shkaktojnë dhimbje shumë të forta dhe të padurueshme që mund të na vendos në vështirësi pavarësisht nëse qëndrojmë në këmbë apo ulemi. Këto lloj dhimbjesh shfaqen kryesisht tek njerëzit e moshuar.

Medikamentet zakonisht nuk ndihmojnë dhe mjekët priren të japin shumë laçe. Por, nëse do ju thoja se ka diçka që mund t’ju ndihmojë pa shkaktuar efekte anësore?

Në këtë artikull, ne do t’ju paraqesim një mjekim natyral që punon si me magji dhe ju mund ta përgatisni atë çdo ditë!

1.Mjekimi i brendshëm:

Loading poll ...

Përbërësit:

Një patëllxhan

Një tigan me ujë

Një kullesë

Prisni patëllxhanin në copa të vogla. Më pas, vendosini në një tigan dhe lërini të zjejnë. Sapo të fillojnë të valojnë hiqini nga zjarri dhe lërini të ftohen. Më pas kulloini dhe vendosini në frigorifer.

Merreni këtë mjekim tre herë në ditë, 150ml para çdp vakti.

2.Mjekimi i jashtëm

Përbërësit:

Një patëllxhan

Një tigan me ujë

Një kullesë

Vaj ulliri(50ml)

Ky lloj mjekimi është i ngjashëm me aë të brendshmi vetëm se këtu duhet ta përhapni përzierjen në vendin ku keni dhimbje. Mbuloheni me një copë të vogël ose me një peshqir pambuku. Ndiqeni këtë proçedurë para se të shkoni për të fjetur dhe lëreni të veprojë deri në mëngjes. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .