Zieni limonin në mbrëmje dhe pini lëngun sapo të zgjoheni. Ju do të shokoheni nga efektet!

Perberesit :

6 limona

0.5 L uje
Mjaltë

Përgatitja:

Së pari, ndajini ne feta 6 limonat në gjysmë dhe hidhini ato ne tenxheren me 0.5 L uje.

Zieni i ujin për 3 minuta.

Me pas hiqeni tenxheren nga zjarri dhe lereni për 10-15 minuta.

Hiqnini limonat dhe tulin e tyre nga uji.

Hidheni ujin e ngrohte me limon në një filxhan çaji;

Pjesen e mbetur hidheni në një shishe qelqi për përdorim të mëvonshëm.

SHËNIM: Për nje shije me te mire , përfshini dhe mjaltin në filxhanin e çajit!

Ky leng :

Ju mbron nga ftohja

Ju jep energji.

Ndihmon tretjen tuaj dhe kontrollon metabolizmin tuaj.

Ju pastron nga ndotës të shumtë

Balancon nivelet e pH të organizmit tuaj

Pastron lëkurën tuaj dhe i jep shkelqim

Ju ndihmon në procedurën e humbjes së peshës

Përmirëson gjendjen shpirtërore, shmang ankthin

Ky leng do t’ju ndihmojë të filloni ditën te hidratuar, të shëndetshëm, të kënaqur, të mbushur me energji pozitive.

Nuk eshte e nevojshme ta ngrohni kete pije çdo mëngjes herët. Ju mund ta pini atë të ftohtë si çaj te ftohte! Krahas punes tone te palodhur per t’iu informuar, na e shperbleni dhe ju qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur ( Foton apo Videon qe ndodhet me poshte ) . Faleminderit per mirkuptimin .