Zjarrfikësit shpëtojnë qenin e ngecur në çati

 

Loading poll ...

Per të ndjekur një ketër në shtëpi, një qen ka mbetur i bllokuar në çati.

Kjo ka bërë që forcat e zjarrfikëses në Tennessee të vihen menjëherë në lëvizje të alarmuar, duke i shpëtuar jetën qenushit me emrin Bella.

Gjatë ndjekjes së ketrit, qeni ra në një gropë që gjendej midis dhomës së gjumit dhe çatisë.

Me ndihmën e një sharre elektrike, forcat zjarrfikëse arritën të hapnin murin dhe të shpëtonin jetën e Bella-s, që tani mund të kthehet, më në fund, në krahët e padronëve.


/Ora News.tv/