ZYRTARE: Bernard transferohet tek Sharjah

Braziliani Bernard do ta vazhdojë karrierën në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Ish-sulmuesi i Evertonit, Bernard, është transferuar tek skuadra e Emirateve të Bashkuara Arabe, Sharjah, transmeton lajmi.net.

Ai ishte pjesë e skuadrës angleze për tri vite ku erdhi nga Shakhtar Donetsk dhe kishte paraqijte të mira në Premierligë.

28 vjeçari regjistroi 73 paraqitje dhe shënoi pesë gola në Premierligë.

Ai ka nënshkruar një kontratë dy-vjeçare me klubin arab./Lajmi.net/


Drita me paraqitje fantastike barazon ndeshjen e parë ndaj Feyenoordit

Jo vetëm që do t’ju kënaqë me shijen që ka, por mbi të gjitha kjo pregatitje ndikon edhe tek