Lajme

Aksidenti në Korçë, ndërron jetë në spital 50 vjeçarja (EMRI)

Një person ka ndërruar jetë pasi u përfshi në një aksident në aksin Bilisht-Korçë.

Viktima një grua e identifikuar si Miranda Malolli, 50 vjeçe ka ndërruar jetë në spital.

“Në vijim të informacionit paraprak, që bën fjalë për aksidentin e ndodhur në aksin rrugor “Korçë-Kapshticë”, pranë fshatit Cangonj, ju informojmë se është përplasur automjeti tip “Ford” me drejtues shtetasin E. M., me automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin A. Sh.

Për pasojë ka ndërruar jetë pasagjerja që lëvizte me automjetin tip “Ford”, shtetasja M. M., rreth 50 vjeçe, banuese në fshatin Eçmenik, Devoll dhe janë plagosur 7 shtetas, konkretisht dy drejtuesit e automjeteve shtetasit E. M. dhe A. Sh., dhe 5 pasagjere të automjetit tip “Ford”, të cilët u transportuan për mjekim në spitalin e Korçës,” tha ai.