LifeStyle

Si të bësh të lumtur një grua për 60 minuta?

Nëse përmendim SPA, sytë na shkëlqejnë dhe patjetër që është një nga dhuratat më të këndshme. Për më tepër lumturia…

Read More »

Fakte interesante rreth Statujës së Lirisë

Statuja e Lirisë u konceptua në vitet 1860 nga aktivisti francez kundër skllavërisë Édouard de Laboulaye. Ai angazhoi skulptorin francez…

Read More »

A e dini arsyen pse tështini shumë herë radhazi?

Teshtimat janë metoda e trupit për nxjerrjen e irrituesve si pluhuri, poleni ose mikrobet nga hunda dhe fyti.Trurit i dërgohet…

Read More »

Sot Dita Botërore e Fëstëkut, ja disa fakte që nuk i dinit për stikat!

26 shkurti është Dita e Stikave! Shijojini një akullore ose ëmbëlsirën tuaj të preferuar me fëstëk! Për ata që nuk…

Read More »

Mbipesha e mplak edhe trurin

Truri i njerëzve me mbipeshë duket 10-të vjet më i vjetër se sa ata që kanë peshë normale trupore, ka…

Read More »

Horoskopi 26 Shkurt 2024, njihuni me surprizat e yjeve për sot

Dashi Perspektivat ne jetën tuaj ne çift janë shume te mire gjate kësaj dite. Do i besoni me tepër njeri-tjetrit…

Read More »

Tetë mënyra për ta bërë burrin të dashurohet marrëzisht pas jush

Çdo vajzë dhe grua e ka ëndërr që së paku një burrë ta dashurojë marrëzisht. Këtu janë tetë mënyra për…

Read More »

Gjërat që beqarët janë lodhur duke i dëgjuar

Të qenët beqar nuk është krim dhe as diçka për të cilën të vjen keq. Ka kaq shumë gjëra që…

Read More »

E keni të vështirë të shkoni çdo ditë në punë?

Ditët e javës mund të jenë shumë monotone. Çdo ditë e njëjta rutinë: zgjohesh, bën dushin e mëngjesit, shkon në…

Read More »

Si i zgjidhin konfilktet çiftet që kanë marrëdhënie të shkëlqyer?

Paralajmërim: ky material nuk ka të bëjë me kush fiton apo kush ka të drejtë. Kur luftoj me partnerin tim,…

Read More »
Back to top button