Lajme

FOTOT: Këta janë drejtorët e Bashkisë së Tiranës dhe zyrtarët që u arrestuan nga SPAK

Pesëmbëdhjetë urdhër-arreste janë firmosur nga Gjykata e Posaçme, me kërkesë të SPAK për inceneratorin fantazmë të Tiranës. Edhe përse kjo…

Read More »

“Xhoda” rrëfen aksidentin e trishtë të prindërve, ata e surprizojnë në kërcim (VIDEO)

Aktori i njohur i humorit, Irgen Çela ka rrëfyer mbrëmjen e djeshme në emisionin “Dancing with The Stars” për aksidentin…

Read More »

Edita Shkreli betohet ne New York

Edita Shkreli, profesoresha dhe avokatja shqiptare me një karrierë të pasur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është betuar dje…

Read More »

SHBA “veto” rezolutës së OKB-së për armëpushim të luftës në Gaza

SHBA ia kanë vënë veton rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara për “armëpushim të menjëhershëm…

Read More »

Kthjellime dhe kalime të lehta vranësirash, si do jenë temperaturat sot

Të ngjashme Ndërron jetë në moshën 82 vjeçare aktori i “Love Story”, Ryan O’Neal Përleshje e dhunshme me armë zjarri…

Read More »

Ndërton flamurin kuq e zi më të madh prej letre, shqiptarja futet në “Guinness”

Flamuri kuqezi  i përmasave gjigande që u shtri në zemër të Kosovës në 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë është…

Read More »

Këshilli i Sigurimit i OKB-së voton sot rezolutën për armëpushim urgjent në Gaza

Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të mblidhet pas disa orësh për të votuar rezolutën për armëpushim të menjëhershëm në…

Read More »

Prokuroria Speciale: Kemi ngritur 33 aktakuza për krime lufte në Kosovë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se deri më tani ka ngritur gjithsej 33 aktakuza, që…

Read More »

7 muaj më parë humbi vëllanë, sot u shua vet, çfarë shkruante Altini për tragjedinë

Tragjedi pas tragjedie në familjen Hoti në Itali. Shtatë muaj më parë familja Hoti humbi në aksident rrugor djalin e…

Read More »

“Rinia e ardhmja dhe e sotmja e Shqipërisë”, urimi i Nikollës për Ditën e Rinisë

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, uron shqiptarët për Ditën Kombëtare të Rinisë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Nikolla përshëndet vajzat…

Read More »
Back to top button