Shëndetësi

Orari i gjatë i punës rritë rrezikun për diabet

Studime të shumta veçse kanë dëshmuar se të punuarit për më gjatë se 39 orë në javë është gjë e…

Read More »

Paralajmëron dentisti, pse s’duhet lagur brusha e dhëmbëve para se të vendosni pastën

Dentisti Sahil Patel, nga “Marylebone Smile”, një prej klinikave dentare më në zë të Londrës në një artikull të botuar…

Read More »

Paraditja me diell, e pasditja me shi: Ja deri ne cilen date do te jete keshtu moti sipas meteorologes

Lajda Porja nga metoalb është shprehur se dhe këtë javë moti do të jetë i njëjtë më javën që kaloi.…

Read More »

U zgjat boja me pak se 2 jave? Keto jane 3 gabimet qe beni zakonisht

Flokët e lyer, ndryshe nga flokët natyralë, kërkojnë më shumë kujdes dhe trajtim, sepse pas lyerjes nuk janë më në…

Read More »

Sot behen plot 4 vite pa aktorin e njohur te humorit Shqiptar, Muhamet Liko

Sot bëhen 4 vite pa akotrin e madh të humorit shqiptarë. Mbante titullin e Mjeshtrit të madh. Muhamet Liko, ishte…

Read More »

Dita e premte do te vij me surpriza per motin sipas meteorologes se njohur, ndersa 10 diteshi i pare i muajit Qershor

Moti i paqëndrueshëm do të na shoqërojë përgjatë gjithë javës. Sinoptikanët parashikojnë që paraditet të jetë me diell ndërsa në…

Read More »

Patate me kofsha pule : Receta qe do t’ju zbukuroj fundjaven, mos harroni keto 2 perberes

Kjo recetë u përgatit nga Maison de goût Përbërësit: patate të vogla, kofsha pule, ullinj, trumzë, hudhër pluhur, shafran, kripë,…

Read More »

Qytetari i ben kerkesen e pazakonte tek Bashkim Hoxha: Albin Kurti deri nesër në orën 12 duhet të japi

Vazhdojnë tensionet mes Kosovës dhe Serbisë prej tre ditësh. Gjithçka nisi pasi policia e Kosovës bastisi zonat e dominuara nga…

Read More »

Cdo grua dhe vajzë duhet të marrë çdo ditë keto vitamina për një funksion më të mirë të organizmit

Gratë dhe vajzat duhet të tregojnë kujdes për ushqyesit e nevojshëm në çdo fazë të jetës së tyre. Nevojat për…

Read More »

“Po si të sillemi, kur fëmijët nuk na dëgjojnë?” Lira Gjika ka 2 fjale per disa nena qe vazhdojne

NGA LIRA GJIKA “Po si të sillemi, kur fëmijët nuk na dëgjojnë?” pyesin disa nëna dhe vazhdojnë “disa të bërtitura…

Read More »
Back to top button