Lajme

“Shqiponjat” morën para nga agjenti i AMP, Dosja e Policëve që shisnin fishek e para me fajde në “Signal”

U arrestuan për shpërdorim detyre mbeten në qeli 2 policët e”Shqiponjave” në Tiranë.

Redaksia zbardh dosjen e policëve të patrullës “Shqiponja”. Merrnin para për të moskontrolluar persona me mjete luksoze të cilët mund të kishin sende të ndaluara, thuhet në dosjen hetimore. Të planizuar në zonën e Bllokut agjentët tashmë po hetohen për disa raste të dyshuar për korrupsion e shpërdorim detyre.

Teksa ishin në përgjim e vëzhgim rezulton se dy policët Hashim Xhixha dhe Andi Çelmeta i kanë marrë 100 euro edhe agjentit të mbikqyrjes policore i cili i ndiqte prej 1 jave hap pas hapi.

TS Poll - Loading poll ...

Për të dy efektivët është caktuar masa e sigurisë arrest në burg.

Ndërkohë nga kontrolli në kushtet e flagrancës atyre i janë gjet mbi 700 euro nëpër xhepa.Në dosjen e tyre rezulton se policët me telefonat Iphone përdornin aplikacionin “Signal” për të shitur fishek luftarak tek persona të botës së krimit dhe ishin përfshirë në para me fajde.