Lajme

Tërmeti shkund jugun e Shqipërisë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak më parë në fshatin Çarçovë, njësi bashkiake dhe ish-bashki në Qarkun e Gjirokastrës.

Tërmeti është ndjerë në orën 11:15, me magnitudë 4.2. Ende nuk ka informacione për dëme materiale.