Lajme

U zhduk një ditë më parë, gjendet i pajetë i moshuari në bjeshkët e Pojanit

Një 80-vjeçar, i cili ishte raportuar i zhdukur një ditë më parë është gjetur pa shenja jete në bjeshkët e Pojanit.

Në njoftimin zyrtar policia bën me dije se gjatë këqyrjes paraprake në trupin e të të moshuarit nuk janë konstatuar shenja dhune.

“Më datë 30.10.2023, në Komisariatin e Policisë Tropojë kanë njoftuar familjarët e shtetasit D. B., 80 vjeç, banues në fshatin Kojel, se ky shtetas kishte dalë në bjeshkët e Pojanit, që ditën e djeshme dhe nuk ishte kthyer më në banesë.

TS Poll - Loading poll ...

Menjëherë, shërbimet e Policisë kanë nisur kontrollet, në bashkëpunim me banorët e zonës, për gjetjen e shtetasit D. B.

Gjatë kontrolleve, në bjeshkët e Pojanit, është gjetur trupi i pajetë i shtetasit D. B.

Gjatë këqyrjes paraprake në trupin e këtij shtetasi nuk janë konstatuar shenja dhune.

Grupi hetimor vijon hetimet për sqarimin e rrethanave të këtij rasti dhe përcaktimin e shkakut të humbjes së jetës së shtetasit D. B.” njofton policia.