Lajme

Vdekja e Matthew Perry, reagojnë për herë të parë aktorët e “Friends”

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc dhe David Schwimmer kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët duke i nderuar yllin e tyre të Friends, Matthew Perry, i cili vdiq të shtunën në moshën 54-vjeçare.

“Ne jemi të gjithë shumë të shkatërruar nga humbja e Mateut,” thanë pesë aktorët. “Ne ishim më shumë se thjesht shokë të aktorit. Ne jemi nje familje. Ka kaq shumë për të thënë, por tani do të marrim një moment për të pikëlluar dhe për të kaluar këtë humbje të pamatshme.

Me kalimin e kohës do të themi më shumë, si dhe kur të kemi mundësi. Tani për tani, mendimet dhe dashuria jonë janë me familjen e Matty, miqtë e tij dhe të gjithë ata që e donin atë në mbarë botën.”

TS Poll - Loading poll ...

Perry, i cili ishte më i njohur për performancën e tij si Chandler Bing gjet i vdekur në vaskën e tij në shtëpinë e tij në Los Anxhelos.

Një autopsi, në pritje të një raporti toksikologjik, do të përcaktojë shkakun e vdekjes.

Familja e Perry tha: “Ne jemi të thyer me zemër nga humbja tragjike e djalit dhe vëllait tonë të dashur. Mattheë solli kaq shumë gëzim në botë, si aktor dhe mik.”