ShowBizzz

Bashkëshorti i Tina Turner shfaqet për herë të parë publikisht pas vdekjes së saj

Daljen e tij të parë publike pas vdekjes së Tina Turner e bëri bBashkëshorti i këngëtares së ndjerë, Tina Turner, Erëin Bach, është shfaqur për herë të parë publikisht pas vdekjes së saj.

Turner 83-vjeçari u nda nga jeta më 24 maj, ndërsa bota mban zi për humbjen e një këngëtareje dhe gruaje të madhe.

Bashkëshorti i këngëtares bëri daljen e tij të parë publike të mërkurën, më 31 maj, para shtëpisë së tyre zvicerane, Château Algonquin, në Küsnacht.

I veshur me të zeza dhe me syze dielli, ai organizoi dhuratat e lëna nga fansat e Tina Turner para shtëpisë së tyre, ndërsa vendosi lule para një memoriali për gruan e tij.

Gazeta zvicerane në gjuhën gjermane Blick vuri në dukje se Bach ishte “i heshtur, por dukshëm i trishtuar ndërsa shikonte me qetësi dhe prekje dhuratat e fansave“./abcnews.al