Bota

Salmonela gjendet te pjepri, tetë të vdekur dhe qindra të infektuar në SHBA dhe Kanada

Tetë persona kanë ndërruar jetë në SHBA dhe Kanada, si pasojë e shpërthimit të sëmundjes së shkaktuar nga bakteri i…

Read More »

Sulm me armë në Universitetin e Nevadas, 3 viktima

Tre persona u vranë dje në kampusin e Universitetit të Nevadës, në Las Vegas. Agresori më pas u vra nga…

Read More »

Video/ Justifikimi i Boris Johnson se pse 5 mijë mesazhe në telefonin e tij mungojnë

Edhe pse kanë kaluar mbi 6 muaj, ende nuk ka asnjë të dhënë për 5000 mesazhet e zhdukura në Whatsappin…

Read More »

Video/ Kryebashkiakja e Montrealit humbet ndjenjat gjatë konferencës për shtyp

Kryebashkiakja e Montrealit në Kanada ka humbur ndjenjat gjatë një konference për shtyp. Valérie Plante u rrëzua papritmas gjatë një…

Read More »

Video/ Kim Jong-un qan me ngashërim përpara grave: Ju lutem bëni fëmijë

Kim Jong-un ka shpërthyer në lot para grave dhe iu është lutur të lindin sa më shumë fëmijë. Pamjet kanë…

Read More »

3 persona humbin jetën në Gjermani për shkak të motit të keq

Një student humbi jetën dhe të paktën 10 u dërguan në spitale, ndërsa dy të tjerë përfshirë shoferin e autobusit…

Read More »

Italia ndalon mishin e kultivuar në laborator

Italia miratoi këtë të premte projektligjin i cili ndalon prodhimin dhe vendosjen në treg të ”mishit të kafshëve të përbërë…

Read More »

Tërmet 5.1 ballë në Turqi

Një tërmet tjetër ka tronditur ditën e sotme sërish Turqinë. Lëkindje 5.1 ballë janë ndjerë në qytetin e Bursës, ku…

Read More »

Kulla simbol e Bolonjës mbyllet për turistët, rrezik për shembje

Një kullë mesjetare në qytetin italian të Bolonjës është mbyllur për shkak të frikës se mund të shembet. Autoritetet kanë…

Read More »

Moti i keq, anulohen 760 fluturime nga aeroporti i Mynihut

Më shumë se 760 fluturime u anuluan në aeroportin e Mynihut të shtunën për shkak të borës së madhe, e…

Read More »
Back to top button