ShowBizzz

Brad Pitt akuzon Angelina Jolien se shiti fshehurazi një pjesë të aksioneve në vreshtën e tyre franceze

E fundit nga drama Brad Pitt dhe Angelina Jolie ka marrë një kthesë interesante të komplotit që do të befasojë fansat.

Ndërkohë që ish-çifti kaluan një betejë të keqe për kujdestarinë mbi fëmijët e tyre, ka një akuzë të re nga Pitt kundër aktores në lidhje me pasurinë franceze që ish-çifti ndante.

Njihet si Chateau Miraval dhe kishte një punishte vere të konsiderueshme.

Dokumentet ligjore vërtetojnë se Brad akuzoi Jolien se kishte shitur fshehurazi pjesën e saj të pasurisë pa pëlqimin e tij.

Aktori pretendon në këto dokumente gjyqësore se asnjë pjesë e kësaj prone të përbashkët nuk do të shitej pa lejen e tjetrit.

Pjesa e pasurisë që ata kishin së bashku kapte vlerën e rreth 30 milionë eurove.

Në vitin 2008, çifti tashmë i divorcuar bleu këtë pronë franceze dhe ata kanë luftuar ligjërisht për të që kur u divorcuan në vitin 2019.

Edhe kur u divorcuan, ata kishin rënë dakord për kushtet e kësaj pasurie në mënyrë miqësore me Brad Pitt që kishte një shumicë prej 68% të aksioneve.

Të dy ranë dakord se aktori ishte ai që i kushtoi shumë më tepër kohë dhe para këtij projekti. Por gjithçka ndryshoi në vitin 2021, gjë që bëri që Brad Pitt të shpërthejë nga zemërimi.

Gjithçka ndodhi përmes një njoftimi për shtyp në të cilin Angelina Jolie u konfirmua se i kishte shitur 50% të aksioneve oligarkut rus Yuri Shefler, i cili u refuzua nga Pitt në të kaluarën.