ShowBizzz

Burrit i ndodh e papritura gjatë seksit me të dashurën: Kam provuar edhe lodra seksi, por..!

efundit

Një 35 vjeçar ka rrëfyer problemet që ka gjatë kryerjes së marrëdhënies seksuale me të dashurën e tij.

Ai tregoi se ka problem me arritjen e ereksionit-orgazmës, e kjo gjë ka filluar ta shqetësojë atë.

Burri tha se ka para se të fillonte lidhjen, kishte një kohë të gjatë që nuk kishte kryer marrëdhënie.

Ai tha se kanë përdorur pozicione e lojra të ndrushme seksi, por që nuk po arrin ta përmirësoj këtë gjë.

35 vjeçari ka kërkuar ndihmë nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Jam në një marrëdhënie të mrekullueshme, mirëpo pavarësisht se çfarë të bëj, nuk mund të kulmoj gjatë seksit.

E vetmja herë që mund të arrij një orgazëm është kur përdor dorën time.

Ndërsa e di që e dashura ime e kupton që unë nuk mund ta ndihmoj, po filloj të shqetësohem se kjo po ndikon në marrëdhënien tonë.

Unë jam 35 vjeç, ajo është 32 dhe ne kemi qenë së bashku për tre muaj. Derisa u bashkuam, unë isha beqar për vite me radhë dhe për shumicën e asaj kohe, nuk pashë askënd.

Marrëdhënia jonë ka qenë e mahnitshme, por që nga hera e parë që bëmë seks, unë kam luftuar.

Ndërsa arritja dhe mbajtja e ereksionit nuk ka qenë kurrë një problem, arritja e një orgazme është ndjerë si një detyrë e pamundur.

Ne kemi provuar gjithçka – pozicione të ndryshme, teknika, madje edhe lodra seksi. Asgjë nuk duket se funksionon.

Ndihem aq fajtor se ajo nuk mund të më kënaqë. Ajo thotë se nuk e shqetëson, por nuk mund të mos mendoj se kjo po e rrëzon.

Përgjigja e psikologes: Ka një sërë arsyesh pse po ndodh kjo. Mund të jetë ankthi i gjumit me të dashurën tuaj pas vitesh beqar, po ndikon fizikisht.

Përpiquni të hiqni presionin nga arritja e orgazmës tani për tani dhe përqendrohuni te puthja dhe përkëdhelja.

Me më pak fokus në kulmin me kalimin e kohës, mund ta kuptoni se bëhet më e lehtë.