ShowBizzz

Cili anëtar i familjes mbretërore britanike i bëri një dedikim publikisht Matthew Perry?

Mattheë Perry u nda nga jeta në moshën 54-vjeçare. Lajmi për vdekjen e tij trishtoi miliona njerëz në mbarë botën që e kishin dashur atë përmes rolit të tij si Chandler Bing në ‘Friends’.

Janë të panumërta homazhet dhe postimet në rrjetet sociale, si dhe lamtumirat publike nga miqtë dhe kolegët.

Mes atyre që zgjodhën t’i thonë “lamtumirë” publikisht ishte edhe një anëtar i familjes mbretërore britanike.

TS Poll - Loading poll ...

Sarah Ferguson zgjodhi t’i thotë lamtumirën Perry përmes llogarisë personale në Instagram me një foto në të cilën e shohim mes ekipit televiziv të serialit.

Fansat e “Die-hard Friends” kujtojnë se “Fergie” u largua nga shfaqja në sezonin e katërt, kur banda udhëtoi për në Londër.

Dukesha pranë fotos së saj në mesin e kastit të serialit ka shkruar:

“Mbaj mend që isha e emocionuar për të takuar një talent natyral, humorist dhe aktor brilant. Është një tragjedi të ndërrojë jetë kaq herët, prehu në paqe i dashur Mattheë… Ti u ke sjellë kaq shumë gëzim dhe të qeshura shumë njerëzve.”/abcnews.al

View this post on Instagram

A post shared by Sarah Ferguson (Fergie) (@sarahferguson15)