Gruaja thyen rekordin botëror Guinness për mjekrën më të gjatë femërore

Një nga Michigan-i ka rritur mjekrën më të gjatë në botë për një grua pasi hoqi dorë nga rutina e rruajtjes tre herë në ditë, sipas Rekordeve Botërore Guinness.

Erin Honeycutt, 38 vjeç, ishte në gjendje të rriste mjekrën rekord 30 cm kryesisht për shkak se ajo vuan nga sindroma e vezores policistike, thanë zyrtarët e Guinness në një njoftim për shtyp të mërkurën.

Kjo gjendje shëndetësore shkakton çekuilibër hormonal dhe, ndër të tjera, mund të çojë në rritje të tepërt të flokëve. Në rastin e Erin, kjo simptomë e fundit e lejoi atë të merrte titullin e gruas me mjekrën më të gjatë në botë pa marrë asnjë hormon apo suplement.

Ajo tha se jeta me një mjekër kaq të gjatë ka ndjesi të përziera. Megjithatë, ajo tha se ishte kënaqësi të fitoje një rekord botëror për diçka për të cilën dikur kishte turp.

Related Articles

Back to top button