Horoskopi

‘Hëna e Gjahtarit’, ndikimi drastik i eklipsit hënor tek shenjat e horoskopit

Hëna e plotë e tetorit, e ashtuquajtura “Hëna e Gjahtarit”, e cila ndodhi në 28 tetor ishte një ngajrje drithëruese në aspekti astrologjik.

Një eklips hënor ndodh kur Toka vendoset drejtpërdrejt midis hënës dhe diellit, duke bërë që Toka të hedhë një hije rreth hënës. Kjo ngjarje astronomike ishte një eklips i pjesshëm hënor, që do të thotë se vetëm një pjesë e Hënës kalon nëpër hijen rrethuese të Tokës.

Ashtu si shumica e hënave të plota, shumë nga emërtimet që ne përdorim për t’i përshkruar ato kanë ardhur historikisht nga “burime vendase amerikane, koloniale amerikane ose burime të tjera tradicionale të Amerikës së Veriut të transmetuara nëpër breza. Hëna e plotë e tetorit quhet Hëna e gjahtarit sepse sinjalizon “kohën për të shkuar në gjueti në përgatitje për dimrin e ftohtë që po vjen”. Përveç kuptimit astronomik, kjo ngjarje jashtëtokësore është gjithashtu e rëndësishme energjikisht.

TS Poll - Loading poll ...

“Eklipset hënore janë tre herë më të fuqishme dhe emocionale se hënat e plota,” thotë Kyle Thomas për PEOPLE, pasi ato “shënojnë kulminacione, përparime ose prishje, duke shkaktuar një ngjarje krize që na bën të vlerësojmë frikën, ndjenjat dhe veprimet tona më të brendshme”.

Për më tepër, Thomas, i njohur për udhëzimet e tij kozmike për të famshmit, drejtuesit e biznesit dhe influencuesit e shquar, thotë se “disa nga momentet më të paharrueshme në jetën tonë gjatë orarit të punës ndodhin pranë eklipseve diellore ose hënore”. Ky hënim do të jetë një eklips hënor në Dem, “kështu që ju ka të ngjarë të shihni një përfundim të madh në lidhje me historitë dhe situatat që janë ndërtuar që nga ajo moment në kohë,” shton ai. Për të zbuluar se çfarë mund të thotë për ju hëna e plotë e Gjuetarit të tetorit, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut, sipas sugjerimeve të Thomas, lexoni më tej!

Dashi

Paratë në mendje? Thomas parashikon që një ndryshim i madh mund të ndodhë në jetën tuaj financiare, duke theksuar se ky municion mund të “trondisë të ardhurat dhe pasurinë tuaj”. Ndërsa disa mund të shohin një “përfundim të rrjedhës financiare”, ai thotë se një i ri mund të shfaqet gjithashtu. “Më shumë para mund të vijnë në formën e një rritjeje page, nxitimi ose ofertë të re pune,” vazhdon Thomas. “Ju gjithashtu mund të bëni një pagesë të madhe afër kësaj kohe.” Në fund të fundit, ai sugjeron të mbani një sy në shpenzimet tuaja.

Demi

Emocionohuni sepse Thomas thotë se “një nga periudhat më të rëndësishme të gjithë jetës suaj është afër jush” pasi ky eklips hënor elektrizon shenjën tuaj të zodiakut. “Mund të ndodhin përfundime të mëdha, përparime ose prishje,” thotë ai. Prandaj, Thomas thotë që ta përdorni këtë periudhë “për të çliruar të kaluarën” dhe çdo gjë që “të bën të lumtur”, veçanërisht kur bëhet fjalë për marrëdhëniet. “Papritmas do të shikoni se si një kapitull i mëparshëm i jetës suaj zbehet menjëherë para syve tuaj ndërsa kaloni përpara në një epokë krejtësisht të re”.

Binjakët

Hidhini një sy në pasqyrë. Thomas thotë se do t’ju duhet të “përballeni me të kaluarën tuaj” këtë periudh sepse “karma po vjen për ju”. Ai thotë se mund të ketë një “lëkundje të madhe rreth shëndetit tuaj mendor dhe fizik”, kështu që ai ju inkurajon të flisni me një specialist nëse keni nevojë. Për më tepër, Thomas paralajmëron se “sekretet ose skandalet” mund të dalin nga hijet apo edhe disa “situata të liga” nëse jeni përfshirë, shton ai.

Gaforrja

Gjërat duken të ndritshme në jetën tuaj shoqërore, Gaforre, pasi Thomas parashikon se “një moment i madh rreth miqësive tuaja” mund të vijë. “Ju mund të merrni pjesë në një ngjarje të madhe ose të arrini një shpresë, ëndërr ose aspiratë historike,” thotë ai. Ju mund të keni një mik të ndarë me rrethin tuaj të brendshëm, por Thomas thotë se mund të përfundoni duke takuar njerëz të rinj që “ndryshojnë rrënjësisht rrugën tuaj të jetës përgjithmonë”. Prandaj, ai ju inkurajon që “të jeni në vëzhgim për shpirtrat binjakë” – si platonikë, ashtu edhe romantikë!

Luani

Është koha për t’u dëgjuar! Thomas thotë se ky eklips hënor “do të ndezë karrierën tuaj, si dhe do të vërë në pah ambiciet tuaja dhe njohjen publike”. Kjo do të thotë që një çmim, promovim, ofertë e re pune ose publicitet mund të jetë në të ardhmen tuaj!”Disa prej jush mund të vendosin edhe ta kthejnë jetën tuaj profesionale në një drejtim krejtësisht të ri,” thotë Thomas. “Nëse një punë përfundon afër kësaj kohe, kërkoni për një punë, ose rrugë të re,  kjo është më përmbushëse.”

Virgjëresha

Bëj një hap besimi, Virgjëreshë! Thomas thotë se ky lunacion do t’ju “jap fuqi me guximin për të dalë nga zona juaj e rehatisë”, sepse tani mund të jetë koha kur “të arrini një fitore rreth një projekti në distanca të gjata ose situatë udhëtimi”. Ky eklips hënor gjithashtu mund t’ju bëjë të mendoni për imigrimin ose ndjekjen e arsimit të mëtejshëm, shton Kyle. Ose nëse jeni tashmë në shkollë, ai thotë se mund të “arritni një moment historik për të cilin jeni krenar”. Për më tepër, nëse jeni me media, botime apo biznes ndërkombëtar, Thomas thotë se “lajme të mëdha ju presin”.

Peshorja

Intensiteti ekstrem rreth partneriteteve është duke u zhvilluar, Peshorja. “Tani do të fokusoheni në mënyrën se si ndani, jepni dhe merrni”, thotë Thomas. “Nëse jeni në një raport të shëndetshëm, tani mund të vendosni të rrisni intimitetin.” Megjithatë, Thomas thotë se nëse jeni duke përjetuar turbulenca brenda marrëdhënies suaj, “rruga drejt një zgjidhjeje mund t’ju shtyjë në drejtime të kundërta”. Marrëdhëniet mënjanë, Thomas thotë se mund të dëgjoni lajme për një “zgjidhje të madhe, pagesa, bursë ose trashëgimi” rreth këtij muaji – ose madje, “një ndryshim rreth aseteve, aksioneve dhe investimeve tuaja”.

Akrepi

Një moment intensiv dhe kyç rreth partneriteteve mund të jetë në të ardhmen tuaj, Akrep. Në varësi të statusit të marrëdhënies suaj, Thomas thotë: “Tani mund të merrni vendime të mëdha për t’u rritur së bashku në nivelin tjetër”. Megjithatë, nëse nuk jeni duke u lidhur me një person të caktuar për momentin, Thomas thotë se ky munacion “mund të sjellë një ndarje ose divorc të fortë dhe dramatik”. Nëse jeni beqar, ai thotë të mbani sytë hapur për një shpirt binjak “që ka potencial afatgjatë”. Përveç romancës, ky moment kyç që rrethon partneritetet mund të lidhet edhe me punën. “Nëse jeni duke kërkuar për partnerin e duhur të biznesit, si një agjent, asistent, avokat ose kontabilist, ju të dy mund të shkoni,” shton Thomas.

Shigjetari

Shigjetari, rutina juaj e përditshme mund të ketë një ndryshim! Ky eklips hënor mund të sjellë një “përfundim të madh ose pikë kthese në lidhje me punësimin dhe përgjegjësitë tuaja”, parashikon Thomas. Nëse një punë mbaron ose ju vendosni të largoheni, ai sugjeron të gjuani për një punë që është “më e lidhur” me aftësitë dhe orarin tuaj. “Përkundrazi, mund të arrini një moment historik të çmuar profesional nëse keni punuar shumë për diçka”, vazhdon Thomas. Megjithatë, ai shton se ky eklips hënor “mund të sjellë një ndryshim rreth shëndetit tuaj fizik, fitnesit, dietës dhe stërvitjes”.

Bricjapi

A mund ta ndjeni pasionin, Bricjap? Thomas thotë se ky hënë ka potencialin të sjellë “një rritje të energjisë në sektorin tuaj të pasionit, duke shkaktuar një pikë kthese të rëndësishme rreth romancës, dashurisë së vërtetë, hobive, pjellorisë ose krijimtarisë”. Nëse nuk jeni në një lidhje, Thomas thotë se mund të kaloni rrugët me një lidhje binjake shpirtërore në këtë kohë – prandaj, ai ju paralajmëron “mos e humbisni këtë mundësi për të vendosur veten atje dhe për të dalë me një stuhi!” Nëse jeni në një marrëdhënie të përkushtuar, Thomas thotë se mund ta “përdorni këtë energji për të rindezur shkëndijën tuaj së bashku”. Gjithashtu, ai vëren se lajmet e mëdha rreth fëmijëve “mund të vijnë te prindërit e Bricjapit”.

Ujori

Bëhuni gati të ndjeni të gjitha emocionet, Ujori. Thomas thotë se ky eklips hënor mund të sjellë një “ndryshim të madh” në jetën tuaj shtëpiake, shtëpinë dhe familjen. “Një fund i fuqishëm tani mund të jetë afër, si lëvizja, rinovimi ose vendosja për të ridekoruar tërësisht,” thotë ai. Nëse jeni i përfshirë në pasuri të paluajtshme – ose keni plane për t’u përfshirë – Thomas thotë se “mund të shfaqen lajme që duhet t’i trajtoni”. Megjithatë, nëse kjo do të ndikojë në familjen tuaj, ai thotë: “Tani mund t’ju kërkohet të ndërhyni për të ndihmuar një nga të afërmit tuaj”.

Peshqit

Mbani një mendje të hapur, Peshqit. Ky eklips hënor “do të fuqizojë zonën tuaj të komunikimit, intelektit dhe ideve”, thotë Thomas. “Disa prej jush mund të publikojnë tani një nismë të rëndësishme shkrimi, të foluri ose reklamimi përpara botës.” “Tani mund të keni shumë njerëz që angazhohen me idetë tuaja,” vazhdon Thomas. “Çështjet arsimore janë gjithashtu të favorizuara në këtë kohë. Megjithatë, ky eklips hënor në vend të kësaj mund t’ju shtyjë të udhëtoni, të vizitoni destinacionet e afërta ose të niseni për një udhëtim rrugor.”