Horoskopi

Horoskopi javor i Paolo Fox nga 21 deri në 27 gusht 2023

Dashi
Për të lindurit në shenjën e Dashit, ditët e fundit të gushtit do të jenë çliruese dhe do ju lejojnë të hidhni pas disa pengesa serioze. Megjithatë, një ndjenjë pasigurie do të karakterizojë qenien tuaj: Vëmendje ndaj disa çështjeve të rëndësishme personale për t’u zgjidhur. Prandaj, shmangni nxitjen e polemikave të kota, në të kundërt, tregohuni më të kuptueshëm. Në këto raste, një armë fituese vendimtare do të ishte sinqeriteti.

Horoskopi i Demit
Lodhja nga njëra anë dhe brejtja nga kurioziteti, do të karakterizojnë këto ditë të fundit të gushtit për të lindurit nën shenjën e Demit, shkruan noa.al. Do të ketë shumë gjëra për të bërë, si dhe detyra të ndryshme, por do të dëgjoni edhe disa lajme interesante, ndaj tregohuni të hapur. Por kini kujdes të mos e teproni, informohuni mirë dhe lëreni situatën të evoluojë duke e mbajtur veten në një distancë të sigurt. Dhe duke pritur momentin e duhur për të vënë në jetë idetë tuaja.

Horoskopi i Binjakëve
Nga pikëpamja e punës, për shenjën e Binjakëve po hapet një javë e rëndësishme, në të cilën disa ngjarje mund të prishin ekuilibrat në vendin e punës. Do të keni mundësi të përfshiheni, si dhe të bëni ndryshime pozitive në dinamika të ndryshme personale dhe profesionale. Në dashuri, nga ana tjetër, mund të ketë shumë pasiguri, përpiquni të mbani larg xhelozinë dhe mbani vëth në vesh faktin se nervozizmi i tepruar ju verbon.

Horoskopi i Gaforres
Në këtë javë të fundit të muajit, të lindurit në shenjën Gaforrja, do të karakterizohen nga një ndjenjë e madhe frymëzimi. Lëreni veten të udhëhiqeni nga ndjesitë dhe besojini intuitës tuaj, nuk do të gaboni! Sipërmarrja dhe efikasiteti do të vlerësohen veçanërisht nga një epror, por edhe nga kolegët që do t’ju konsiderojnë një shembull për t’u ndjekur. Çështjet delikate të zemrës dhe familjes, po lëvizin me shpejtësi.

Horoskopi i Luanit
Java që po vjen do të jetë plot me ndjenja për të lindurit në shenjën e Luanit. Emocionet e forta do të depërtojnë në jetën tuaj, duke ju dhënë atë ndjesinë që ju mungonte! Mundohuni t’i vlerësoni gabimet tuaja, mos u ktheni në zakonet e zakonshme dhe të papërshtatshme. Lajm i mirë edhe në planin e punës, angazhimi juaj do të shpërblehet shumë shpejt dhe kënaqësitë nuk do të mungojnë!

Horoskopi i Virgjëreshës
Padyshim një javë plot ngjarje për Virgjëreshën e lindur që do të rrotullohet si në re. Angazhimet, gjërat për të bërë, nuk do të mungojnë dhe pse një farë lodhjeje mund të fillojë. Mundohuni të bëni një gjë në një kohë sepse kot nuk thonë, dy kunguj në një sqetull nuk mbahen dot. Favorizohen emocionet dhe, në përgjithësi, këdo që dëshiron të përfshihet në to. Lidhjet e reja kanë diçka më shumë dhe sa vijnë e do të jenë më të rëndësishme.

Horoskopi i Peshores
Në këtë javë të fundit të gushtit, të lindurit në shenjën e Peshores do të duhet të përballen me disa konflikte jo të vogla. E dini, kjo e juaja është një shenjë që nuk i pëlqen të vërë gjërat në diskutim, prandaj mund të hasni vështirësi për t’u çliruar nga shumë keqkuptime. Sidoqoftë, përpiquni të analizoni gjërat në mënyrë racionale dhe të ndaloni së marri gjysmë masa. Zgjidhni një drejtim dhe ndiqni atë deri në fund, qartësia do të jetë aleati juaj më i mirë.

Horoskopi i Akrepit
Këto ditë mund të ndjeni pak tension të tepërt, kohët e fundit keni kaq shumë gjëra për të bërë dhe mbajtja e gjithçkaje nën kontroll po bëhet gjithnjë e më e vështirë. Pse nuk përfitoni nga këto ditë për të rimbushur bateritë dhe për t’i dhënë vetes një relaksim të shëndetshëm? Lërini mënjanë angazhimet dhe përgjegjësitë që nuk janë të domosdoshme, duke i dhënë përparësi mirëqenies tuaj fizike dhe mendore. Nga ana tjetër, në dashuri, a jeni të sigurt se pas një miqësie nuk fshihet diçka tjetër?

Horoskopi i Shigjetarit
Në dashuri, Shigjetarët do të duhet të përballen me disa mosmarrëveshje, partneri/ja ju shfaqet i largët dhe kjo krijon një farë axhitimi, si dhe nxit intolerancën dhe humorin e keq. Mundohuni të gjeni një kompromis, një pikënisje marrëveshjeje nga e cila të filloni të vendosni themelet për një ekuilibër të rinovuar dhe më të fortë. SakQ beqarët do të duhet të presin pak para se të përgatiten siç duhet për tu përballur me njohjet e reja.

Horoskopi i Bricjapit
Java e fundit e gushtit për të lindurit në Bricjap do të jetë padyshim emocionuese, por deri diku me siklete. Afatet dhe angazhimet e paparashikuara do të shfaqen në axhendën tuaj duke jua bërë këtë 7 ditësh një periudhë të vështirë. Sidoqoftë, fryma juaj e organizimit do t’ju lejojë të përshtatni gjithçka në mënyrë të përsosur, pa pasur nevojë të hiqni dorë nga pak relaksim i shëndetshëm. Mos harroni se pas çdo pengese ka gjithmonë një mundësi të çmuar për rritje, në sajë të së cilës do të rizbuloni veten më të fortë se kurrë! Favorizohen njohjet e reja.

Horoskopi i Ujorit
Në këtë javë të fundit të gushtit, të lindurit në Ujor do të duan t’i japin fund monotonisë që ka karakterizuar jetën e tyre prej shumë kohësh. Dritë jeshile për projektet e reja, por peshoni mirë secilën zgjedhje, përndryshe mund të rrezikoni të pendoheni dhe më pas t’ju duhet të ndiqni hapa të tjerë. Kujdes nga zgjedhjet e rrezikshme, më mirë të mos hapeni shumë. Filloni të ndryshoni rutinën tuaj që me gjërat e vogla.

Horoskopi i Peshqve
Pak emocion është në ajër për shenjën e Peshqve në këtë javë të fundit të gushtit. Në dashuri keni nevojë për më shumë qartësi, nëse jeni të pavendosur mes dy personave tani është koha për të bërë zgjedhjen tuaj. Beqarët, nga ana tjetër, do të mund të llogarisin një sërë takimesh me fat, ndaj mos u mbyllni në shtëpi! Bravo, lajme të rëndësishme vijnë së shpejti. Ka nga ata që ndryshojnë role dhe duhet të përballen me një realitet krejtësisht të ri. Mos u shqetësoni, i keni të gjitha mundësitë për t’ia dalë.