Horoskopi

Horoskopi javor për periudhën 5 – 11 qershor 2023

Dashi
Në dashuri në periudhën e fundit ju është dashur të përballeni me disa dyshime, por tashmë gjithçka mund të zgjidhet. Afërdita është në anën tuaj, ka nisur një tranzit të rëndësishëm, por duhet t’i kushtoni vëmendje të martës, kur turbullira do të jetë në ajër. Epo, në çdo rast emocione. Në punë do të duhet të përcaktoni një projekt, por Marsi dhe Venusi janë në favor dhe mund të mbështeteni tek ai.

Demi
Në dashuri, periudha është paksa e çuditshme, jeni të shqetësuar, nuk dini saktësisht si të lëvizni. Mundohuni të ruani qetësinë dhe të mbështeteni te yjet, edhe nëse jeni të hutuar dhe nervoz. Afërdita ju këshillon të qartësoni zemrën, veçanërisht nëse jeni në një lidhje me një person të largët dhe jo të besueshëm.

Binjakët
Dashuritë që lindin tani janë vërtet të rëndësishme dhe të sinqerta, kështu që në krahasim me të kaluarën mund ta lini veten të shkoni në dashuri. Dhe bëni takime të reja në funksion të verës. Edhe fundjava është e mirë, pasioni nuk do të mungojë. Në punë, Saturni është disonant, ndaj do ketë mundësi, por diskutimet nuk do të mungojnë.

Gaforrja
Lëreni veten të shkoni te dashuria, te emocionet e bukura, pasioni nuk do të mungojë. Marrëdhënie të mira me të lindurit në shenjën e Akrepit dhe Peshqve. Nga ana tjetër, çiftet në krizë do të gjejnë shumë shpejt një pikë takimi. Në punë keni vërtet shumë për të bërë dhe propozimet janë aty. Mos rrini dhe shikoni, është koha për të vepruar.

Luani
Yjet janë në anën tuaj, Venusi do të fillojë një tranzit të rëndësishëm. Dhe marrëdhëniet që kanë lindur tani janë vërtet të veçanta, intriguese. Jeni më simpatik se zakonisht, ndaj mund të kënaqeni me pasion. Në punë është më mirë të mos e teproni dhe të mbani këmbët në tokë. Përpiquni të balanconi mirë shpenzimet, pa shpenzuar shumë.

Virgjëresha
Në dashuri do të nisë një fazë e rëndësishme dhe nga vjeshta mund të bëni njohje të veçanta. Epo, përpiquni të organizoni diçka dhe të harroni të kaluarën. Në punë nuk mund të ndalesh, duhet të vazhdosh sepse ke shumë ide dhe shumë projekte në mendje.

Peshorja
Venusi dhe Marsi janë në anën tuaj, kështu që ju mund të kënaqeni me dashurinë dhe të harroni të kaluarën. Sidoqoftë, duhet të bëni zgjedhje dhe të kuptoni se në cilin drejtim po shkon zemra. Njerëzit që njihni këto ditë nuk duhen shmangur, por përpiquni të mos jeni të kujdesshëm ose shumë kërkues. Në punë, nëse keni ngecur tani, mund të rifilloni dhe të shikoni të ardhmen përsëri me optimizëm.

Akrepi
Duhet të sqaroheni në dashuri, të kuptoni se si ndiheni për një person. Afërdita nuk po ju ndihmon dhe nuk ju lejon të vazhdoni marrëdhënie të ndërlikuara, veçanërisht mes të enjtes dhe të premtes. Mundohuni të jeni të vëmendshëm, të përqendroheni te një person. Në punë, duhet të mendoni mirë përpara se të veproni, veçanërisht nëse planifikoni të ndryshoni skuadrën ose të nënshkruani një marrëveshje të re.

Shigjetari
Marsi dhe Afërdita janë në anën tuaj, ndaj mund të kënaqeni me pasion dhe të krijoni njohje të reja, pasi takimet janë të favorizuara. Megjithatë, nëse jeni shumë i zënë në punë, duhet të përpiqeni t’i jepni rëndësi edhe personit që është pranë jush dhe do të donte që të jeni me të. Kujdes nga mendimet e dyta të premten. Në punë idetë nuk janë të qarta, ata që keni pranë nuk ju japin qetësi.

Bricjapi
Jeni vërtet të zënë në punë, jo shumë të koncentruar në dashuri dhe kjo është për të ardhur keq. Duhet të mendoni për të ardhmen dhe e marta, për sa i përket pasionit, është vërtet e rëndësishme. Në disa histori nga ana tjetër, keni nevojë për qetësi dhe durim, ndonjëherë jeni të kujdesshëm. Në punë, jeni po aq të fortë dhe të vendosur si gjithmonë. Keni shumë ide dhe Hëna është në anën tuaj, kështu që mund t’i jepni dorë të lirë projekteve tuaja.

Ujori
Në dashuri duhet të ruani qetësinë sepse Afërdita është në opozitë dhe jeni pak të shqetësua. Është më mirë të jeni të kujdesshëm, rrezikoni të prishni një histori. Ndoshta keni frikë të lëndoni veten, të rijetoni ndonjë përvojë të keqe nga e kaluara. Në realitet, ju dëshironi një marrëdhënie të qëndrueshme, por kjo ju frikëson dhe preferoni të ikni. Në punë, dikush do t’ju kërkojë, por ndoshta do të thoni jo sepse duhet të ndryshoni jetën tuaj.

Peshqit
Lëreni veten të shkoni te dashuria, te emocionet e bukura sepse takimet janë të preferuara. Nëse keni marrë një histori të vazhdueshme në këtë rrugë, ajo do të bëhet gjithnjë e më e rëndësishme. Tani je mendjelehtë, e shkujdesur, dëshiron të rikuperosh edhe nëse do të duhej të përballeshe me një ndarje. Në punë jeni pozitivë, yjet janë me ju, por ju është dashur të përballeni me disa probleme ekonomike.