LifeStyle

I ‘çmendur’ pas se ksit, gruaja befason me rrëfimin: E zë burrin duke..!

Një 38 vjeçare ka rrëfyer disa probleme me jetën e saj seksuale.

Ajo thotë se burri ndonëse është i ‘flakët’ pas seksit, kur vjen puna te intimiteti martesor e injoron atë.

Madje, gruaja u shpreh se e ka zënë edhe duke e tradhtuar por e ka falur atë.

Kjo ka filluar ta shqetësojë atë, derisa kërkoi një këshillë nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Partneri im shpenzon deri në pesë orë në ditë në fundjavë rri duke parë pornografi dhe nuk bën asnjë përpjekje për ta fshehur atë nga unë.

Ai është i fiksuar pas seksit dhe megjithatë nuk tregon aspak interes për të bërë më dashuri me mua.

Madje e kam kapur duke bërë seks me femra të tjera dhe ai padyshim ka pasur një qëndrim për një natë me një kolege.

Dëshira e tij seksuale është jashtë shkallës, por kur bëhet fjalë për intimitetin martesor, unë dukem e padukshme.

Unë jam 38 dhe ai 41. Ne jemi bashkë prej 15 vitesh dhe kemi dy vajza, 12 dhe dhjetë vjeç.

Unë jam mendjehapur dhe gjithmonë e pranova që ai do të shikonte porno rregullisht.

Nuk e ndjeva kurrë se ishte një kërcënim për jetën tonë të dashurisë. Deri para katër-pesë vitesh ne kishim ende një marrëdhënie shumë shëndetësore në këtë drejtim.

Por më pas vura re se ai nuk ishte aq i interesuar për mua dhe dukej se preferonte të kënaqej vetë.

Herën e parë që u mërzita, ai dukej se dëgjonte, por shpejt u bë e qartë se ai nuk do të ndryshonte.

Më pas kuptova se ai po komunikonte me dy gra të tjera nga qyteti ynë, por ai thjesht e hodhi poshtë shqetësimin tim, duke thënë se mesazhet nuk kishin asgjë.

Vendosa të vazhdoj dhe ta lë pas vetes për hir të dy fëmijëve tanë.

Ai gjithashtu pati një qëndrim një nate me një kolege pune – të gjitha provat ishin në mesazhet e tij, kështu që ai nuk mund ta mohonte atë, por përsëri ai tha se nuk do të thoshte asgjë.

Më duhet të kuptoj nëse ai ia vlen më. Në fund të fundit, kam të drejtë të jem e lumtur.

Sa herë që zbuloj se çfarë ka bërë, ai kërkon falje, duke thënë se më do dhe nuk mund ta imagjinojë jetën e tij pa mua.

Është një rreth vicioz. Ndihem e humbur dhe konfuze.

Përgjigja e psikologes: Partneri juaj është një mashtrues serial dhe nuk ka gjasa të ndryshojë.

Ai mund të mos ju lëndojë fizikisht, por ai është emocionalisht abuziv.

Ju meritoni më mirë dhe po ashtu edhe vajzat tuaja.

Ai të ka pikërisht aty ku dëshiron – drejton shtëpinë dhe e mbështet ndërsa ai kërcen nga gruaja në grua.

Ju nuk keni nevojë të dëgjoni më gënjeshtra – keni prova të mjaftueshme.

Më mirë të jesh e vendosur dhe t’i thuash atij se ke mbaruar.